PRACOWNIA SZTUKI

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, studia stacjonarne I stopnia

Kierunek praktyczny edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych to studia pierwszego stopnia z obszaru sztuki adresowane do wszystkich maturzystów, którzy chcieliby zdobyć kwalifikacje plastyczne i artystyczne, pozwalające na pracę w zawodzie plastyka. Bogata oferta praktyk zewnętrznych, oraz podstawy teoretyczne i warsztatowe zdobywane w technikach klasycznych i cyfrowych przygotowują absolwentów do aktywności zawodowej indywidualnej lub zespołowej.

Studia są prowadzone od 2015 roku w dobrze wyposażonych pracowniach specjalistycznych Pracowni Sztuki na Wydziale Nauk Humanistycznych UPH w Siedlcach. Zajęcia praktyczne prowadzone przez doświadczonych artystów ze stopniami naukowymi w dyscyplinie sztuki, pozwalają studentom na realizację indywidualnych projektów rzeźbiarskich, graficznych, malarskich, rysunkowych, fotograficznych i multimedialnych - niezależnie od stopnia zaawansowania. Priorytetami naszej kadry jest artystyczny rozwój i samodzielność zawodowa absolwentów. Moduły fakultatywne pozwalają studentowi dokonać wyboru ścieżki zawodowego i artystycznego doskonalenia, zgodnej z jego indywidualnymi predyspozycjami i ambicjami.

Moduł fakultatywny A - kładzie większy nacisk na wiedzę i umiejętności z zakresu niekonwencjonalnych technik warsztatowych, pozwalając osiągnąć umiejętności ich wykorzystania zawodowego, nie zaniedbując mediów cyfrowych.

Moduł fakultatywny B - wyposaża w wiedzę i umiejętności z zakresu programów cyfrowych wykorzystywanych w projektowaniu graficznym, oraz przygotowuje do wypowiedzi multimedialnych obejmujących również klasyczne techniki warsztatowe.

Oba fakultety łączone z doświadczeniem nabytym podczas specjalistycznych praktyk zawodowych przygotowują absolwentów do pracy w galeriach sztuki, ośrodkach promocyjnych i reklamowych, instytucjach kultury, agendach rządowych i samorządowych, mass-mediach, oficynach poligraficznych.

Absolwent jest wykwalifikowanym plastykiem, znającym zasady tworzenia i realizacji projektów artystycznych i użytkowych w dziedzinie sztuk plastycznych. Posługuje się klasycznymi technikami warsztatowymi, oraz wykorzystuje intermedialne umiejętności ich łączenia z cyfrowymi technikami multimedialnymi.

Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów na poziomie drugiego stopnia.

Materiały promocyjne

wizualizacja w prezentacji PDF.
ulotka prezentująca nasz kierunek

Pytania dotyczące KIERUNKU prosimy kierować również pod adres