PRACOWNIA SZTUKI

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Studenci montują prace na ścianie galerii

Rysunek postaci ludzkiej jest podstawą kształcenia artystycznego od czasów Leonarda da Vinci. Studia anatomii człowieka pozwalają rozwijać wszechstronne umiejętności obserwacji natury, wyobraźnię przestrzenną, kompozycję obrazu, wrażliwość na walor i światłocień oraz techniki rysunkowe. Nauka dyscypliny tworzenia nie wyklucza indywidualnej ekspresji, staje się fundamentem przyszłej swobody artystycznego wypowiadania się. Takie założenia w czternastu ćwiczeniach realizowali studenci trzeciego semestru edukacji artystycznej.

Mikołaj Bieluga

Studenci montują prace na ścianie galerii

Ekspozycja prac malarskich studentów I roku Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych pod kierunkiem dr. hab. Mikołaja Bielugi obejmuje ćwiczenia z II semestru. Są to przede wszystkim martwe natury, pejzaże plenerowe oraz studium postaci. Tematy wymagały użycia odpowiedniej techniki i świadomego posługiwania się kolorem, choć nie narzucano ostatecznej formy poszczególnych prac.

Tomasz Majek

Ściana galerii z wieloma wiszącymi pracami rysunku

WYSTAWA POSEMESTRALNA TRZECIEGO ROKU STUDENTÓW EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ W ZAKRESIE SZTUK PLASTYCZNYCH Z PRZEDMIOTU RYSUNEK

Wyobrażacie sobie skrobać naście arkuszy 100x70 cm ołówkiem o średnicy 0, 5 mm?Jeżeli nie to okej, zrobiliśmy to za Was:

Grupa uczniów przy ogromnym stole pracuje przy swoich zadaniachW czwartek 15.11.2018 roku w Pracowni Rzeźby im. Mariana Gardzińskiego WH UPH w Siedlcach odbyły się warsztaty malarskie.

Statut koła (plik PDF)